V areálu karlovarského krajského úřadu se chystají další stavby

Zdroj
Pavel Peňás
Vložil
ČTK
21.08.2009 10:25
Karlovy Vary

Karlovy Vary - V areálu krajského úřadu Karlovarského kraje začne na konci srpna rekonstrukce inženýrských sítí. Jedním z důvodů je příprava na chystané stavby dalších krajských institucí, informovala dnes ČTK mluvčí krajského úřadu Andrea Bocková. Jako první by se zde mělo začít stavět krajské ředitelství policie.

    Zároveň dojde k opravě silnice směrem k budově záchranky. Sítě budou uloženy pod vozovkou a odtud vyvedeny k pozemkům, kde je plánována výstavba krajského policejního ředitelství, krajského soudu a dalších budov.
    "Rekonstrukce sítí bude stát asi 33 milionů korun. Navýšení nákladů z původních 30 milionů je způsobeno tím, že se v areálu bude muset zlikvidovat zbytek bývalého krytu," doplnila Bocková.
    Stavba nového krajského ředitelství policie by měla začít už v listopadu. V současné době prochází záměr posuzováním vlivu na životní prostředí.
    V první etapě zde vznikne administrativní budova na 1650 čtverečných metrech, energocentrum a stanoviště na kontejnery. Ve druhé etapě pak tělocvična a zastřešení parkoviště speciálních vozů.
    V souvislosti s plánovanou rekonstrukcí sítí a silnice bude přemístěna zastávka autobusů MHD z areálu kraje zpět na ulici Závodní, kde se nacházela původně.
0 komentářů
přidat komentář

Související články