Ústí nad Orlicí otevřelo nové plavecké a relaxační centrum

Vložil
ČTK
17.09.2006 09:20
Ústí nad Orlicí

Ústí nad Orlicí - V Ústí nad Orlicí v pátek otevřeli nové plavecké a relaxační centrum. Modernizace starého bazénu přišla na 74 milionů korun a trvala 14 měsíců. Je to jediné plavecké středisko v kraji, kde se lidé mohou vykoupat v tzv. mořské vodě, píše dnešní Mladá fronta Dnes (MfD) v  regionální příloze pro Pardubický kraj.

    "Vodu upravujeme novou technologií. Do vody nedávkujeme chlor, ale vytváříme ho elektrolýzou. Voda je pak méně agresivní a mírně slaná,“ uvedl MfD ředitel městské firmy Tepvos Martin Lang.
    Na návštěvníky čeká v suterénu a dvou podlažích řada nových atrakcí. Kromě opraveného 25metrového bazénu zde najdou v prvním podlaží dětský bazén s chrličem a skluzavkou, tobogán dlouhý 84 metrů, vířivku nebo dvě parní kabiny. "Ve druhém podlaží jsme připravili solárium, spinningové centrum se 14 koly. K dispozici je i venkovní střešní terasa,“ poznamenala Marie Steklíková z  ústeckoorlické radnice.
    V suterénu areálu je připraveno relaxační centrum. Nechybí zde parní kabina se zařízením pro vytváření mlhy z koncentrátu jodové soli, relaxační bazén s hydromasáží a vzduchovou masáží, infrasauna, solární louka nebo relaxační hudební vana.
    "Solární louka je pro pět lidí a je na bázi horského sluníčka. V hudební vaně bude vytvářet vlnění navolený typ hudby, čím větší rachot, tím větší vlny. Jako spíše estetický doplněk je zde mořské akvárium s rybičkami,“ vysvětlila.
    Do plaveckého centra se najednou vejde asi 200 lidí. Centrum plánuje otevírací dobu každý den, od půl šesté ráno do osmi nabízí kondiční plavání a pak znovu otevře od dvou odpoledne obvykle do devíti hodin večer. Vstupné je na hodinu a půl, pro dospělé stojí 60 korun, zlevněné přijde na 40 korun. Za relaxační centrum si návštěvníci připlatí 10 korun. Hudební vana stojí 150 korun na půl hodiny.
0 komentářů
přidat komentář