Úpravy Řezáčova náměstí v Praze jsou hotové

Vložil
ČTK
22.06.2008 11:00
Praha

Praha - Rekonstrukce Řezáčova náměstí v sedmé pražské části tento týden skončila. Opravy, které začaly v listopadu 2007 a stály 18 milionů korun, zahrnovaly výměnu povrchů a zeleně a instalaci podzemních kontejnerů. ČTK o tom v tiskové zprávě informovala radnice Prahy 7.
    "Hlavní myšlenkou úprav Řezáčova náměstí bylo vytvořit příjemný otevřený prostor, který nebude poskytovat zázemí pro nepřizpůsobivé občany a zklidněním dopravy dostane charakter obytné a odpočinkové zóny," uvedl místostarosta Prahy 7 Josef Neuberg. Náměstí je nyní otevřenější i vůči handicapovaným lidem. Pracovníci jeho plochu snížili na úroveň přilehlých komunikací, což pomohlo vozíčkářům. Zrakově postižení zase uvítají vodicí pásy pro nevidomé.
    "V rámci stavebních úprav došlo na Řezáčově náměstí ke kompletní výměně povrchu, rekonstrukci rozvodů, instalaci nového osvětlení, umístění nového městského mobiliáře a dalších dekorativních prvků," dodal zástupce starosty Tomáš Kaštovský. Radnice tam nainstalovala také tři podzemní kontejnery na tříděný odpad, které fungují i  v Praze 1. Lokalita se nově stala obytnou zónou, díky tomu se zklidnila v místě doprava. Auta totiž mohou projíždět pouze Heřmanovou ulicí, která ale dostala zpomalovací pruhy.
    Na náměstí přibyly květiny, které jsou ve vyvýšených květináčích chráněny před psy. Zmizely naopak staré a poničené stromy. Stromy na náměstí zůstaly a spolu s květinami jsou vybaveny automatickou závlahou.
    Praha 7 přispěla na opravy osmi miliony korun, zbytek zaplatil pražský magistrát. Radnice rekonstrukci náměstí plánovala od roku 2004. Celou akci projednávala i s občany. Lidé se také mohli přijít podívat na výstavu k obnově nebo vyjádřit svůj názor v anketě. V polovině října minulého roku pak radnice vybrala firmu, která práce udělá. Zakázku získala společnost Inpros Praha.
0 komentářů
přidat komentář