ÚOHS zrušil pokutu 300.000 korun pro Vysoké učení technické

Vložil
ČTK
17. 01. 2017 16:55


Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil pokutu 300.000 korun, kterou předloni uložili jeho podřízení Vysokému učení technickému v Brně za chybné dodatky ke smlouvě na rekonstrukci areálu stavební fakulty. V novém řízení Rafaj přihlédl ke změnám v zákoně o veřejných zakázkách, které jsou pro VUT příznivější, zjistila ČTK z webu úřadu.


Antimonopolnímu úřadu původně vadily dodatky ke smlouvám uzavřeným se sdružením firem Metrostav a Unistav. Byly zadány bez soutěže a podle úřadu nešlo o stavební práce, které by škola nemohla dopředu předvídat.

Vzhledem k tomu, že šlo ale o práce, které tvořily zhruba procento celé původní zakázky, VUT pokutu platit nemusí. ÚOHS přihlédl ke změnám v zákoně o veřejných zakázkách, kde se změnil limit na podobné případy. Práce podle dodatků, kterými se ÚOHS zabýval, vyšly školu na více než čtyři miliony korun.

Rozhodnutí úřadu je pravomocné. Týkalo se areálu stavební fakulty v Brně v ulicích Veveří a Žižkova. Vysoké učení technické areál opravovalo v letech 2011 a 2012.
0 komentářů
přidat komentář

Související články