ÚOHS potvrdil pokutu 500.000,- pro prostějovskou radnici

Vložil
ČTK
04.12.2006 14:20
Brno

Brno - Prostějovská radnice zaplatí za chyby v zakázce na výstavbu sportovního centra pokutu 500.000 korun. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potvrdil původní verdikt z letošního června, řekl dnes novinářům předseda úřadu Martin Pecina. Radnice k zakázce za více než 200 milionů nevypsala výběrové řízení a zadala ji přímo dvěma firmám. Sankce je jednou z  nejvyšších za veřejné zakázky, město se může obrátit na soud. Pokutu 10.000 korun dostal i vítěz tendru Mi Pro Stav.

    Společnost Mi Pro Stav založily společně prostějovská radnice a firma Micos. Městu patří 51 procent, v budoucnu by měl být jeho podíl vyšší. S oběma firmami podepsalo vedení Prostějova smlouvu o veřejno-privátním partnerství.
    Mi Pro Stav následně uzavřel, opět bez výběrového řízení, smlouvu na samotnou výstavbu centra s firmami Navrátil a Pozemstav. "Jedná se o velice závažné porušení zákona. Pokud by město vypsalo tendr, nelze vyloučit, že by dostalo jiné a výhodnější nabídky," vysvětlil Pecina.
    Radnice se ale bránila tím, že se na projektu v první fázi finančně nepodílela a proti původnímu rozhodnutí ÚOHS se odvolala. Úřad ale neuznal žádnou z námitek, naopak uvedl, že postup města připomíná účelové obcházení zákona. Pokutu proto ponechal v původní výši. Město teď může podat žalobu k brněnskému krajskému soudu.
    Oddechové a sportovní centrum je v  provozu od letošního srpna. Areál se třemi bazény, téměř 100 metrů dlouhým tobogánem, trojskluzavkou a řadou dalších atrakcí patří právě firmě Mi Pro Stav.
0 komentářů
přidat komentář