Univerzita Pardubice otevřela nové výukové centrum v Polabinách

Vložil
ČTK
13.11.2015 22:35
Pardubice

Pardubice - Univerzita Pardubice dnes otevřela nové výukové centrum v kampusu v Polabinách. Vzniklo modernizací a dostavbou zastaralého a již nevyužívaného objektu těžkých laboratoří Dopravní fakulty. Opravená budova slouží zejména Fakultě filozofické, Fakultě ekonomicko-správní a Dopravní fakultě, informovala ČTK mluvčí univerzity Valerie Wágnerová.

"Stavba včetně moderního multimediálního vybavení učeben a poslucháren přišla na téměř 110 milionů korun bez DPH," uvedla Wágnerová. Na úpravy škola získala většinu peněz z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace.
V prvním nadzemním podlaží jsou studentům k dispozici dvě velké posluchárny, čtyři menší posluchárny, pět jazykových laboratoří a tři počítačové laboratoře. Všechny výukové prostory jsou nadstandardně vybaveny prezentační technikou. Druhé nadzemní podlaží slouží jako zázemí pro doktorandy a univerzitní pracovníky se zasedací místností a čtyřmi pracovnami.
Součástí výukového areálu je atrium se zelení, letní terasou a občerstvením. Je navíc doplněno Lavičkou Václava Havla od architekta Bořka Šípka.
S počátkem nového akademického roku začalo sloužit také výzkumné materiálové centrum vysoké školy ve středu města. Modernizace nejstaršího univerzitního areálu, jeho dvorního traktu stála 76,1 milionu korun bez DPH. Objekt je navíc vybaven moderními přístroji pro materiálový výzkum v hodnotě 36,2 milionu korun bez DPH. Materiálový výzkum má v Pardubicích dlouholetou tradici, Fakulta chemicko-technologická patří ke špičkovým pracovištím v tomto oboru. Zrekonstruovaná velká posluchárna slouží zejména pro výuku Fakulty elektrotechniky a informatiky.
0 komentářů
přidat komentář