U Václavského náměstí má vzniknout obchodní centrum

Zdroj
Daniel Novák
Vložil
ČTK
06.05.2009 17:55
Praha

Praha - V centru Prahy má vzniknout nové obchodní a kancelářské centrum. Ve vnitrobloku mezi Václavským náměstím a ulicemi Na Příkopě, Jindřišskou a Panskou ho plánuje firma Welwyn Company, za kterou stojí nizozemská společnost Ballymore Properties. ČTK to dnes zjistila z dokumentů předložených firmou k posuzování vlivů stavby na životní prostředí.
    Zahájení stavby Welwyn Company předpokládá v březnu 2011, dokončení o  dva roky později. V novém centru by mělo být 38.400 metrů čtverečních obchodních a zábavních ploch, dalších 30.780 čtverečních metrů by mělo připadnout na kanceláře. Chybět nemají ani plochy pro stravování a garáže.
    V prodejnách, restauracích a pasážích by se ve špičce mohlo podle záměru nacházet přes 11.500 osob. V kancelářích by pak mohlo být dalších 3000 lidí.
    Budovy ve vnitrobloku a Panské ulici jsou v současnosti zčásti opuštěné a podle předkladatelů i v "dezolátním stavu". Proto projekt počítá s demolicí všech "dožilých" budov ve vnitrobloku. Uliční trakty domů by měly projít rekonstrukcí.
    "Navržené urbanistické řešení chce navázat na tradici pražských pasáží a jednotlivé ulice, jež blok budov ohraničují, propojit krytými pasážemi umožňujícími neomezený průchod mezi jednotlivými ulicemi a navíc v  budoucnu umožnit případné napojení na sousední pasáže," uvedli předkladatelé.
    Záměr vystavět v centru metropole nové centrum je dobrým tahem také podle realitního odborníka. "Ulice Na Příkopě je nejlepší obchodní ulicí v  republice, ale stejně jako u kanceláří neposkytuje dostatek vhodných obchodních ploch," řekl ČTK analytik mezinárodní poradenské společnosti Jones Lang LaSalle Ondřej Vlk. Možná nejznámější pražské náměstí podle něj v minulosti trpělo nevhodnou skladbou nájemců. "Stávající i budoucí rekonstrukce tak jednoznačně přispějí ke zlepšení současné situace," uzavřel odborník.
0 komentářů
přidat komentář