U primátora se dnes poprvé sejde pracovní tým Národní knihovna

Vložil
ČTK
27.10.2007 11:40
Praha


Praha - Pracovní skupina, která by v příštích týdnech měla řešit situaci kolem zamýšlené nové budovy Národní knihovny (NK), se dnes poprvé sejde v rezidenci pražského primátora. Primátor Pavel Bém (ODS) a ředitel NK Vlastimil Ježek se shodli na tom, že by vzniklý problém neměli řešit politici, ale odborníci.
    Tým proto vedle zástupců zainteresovaných institucí tvoří architekti, památkáři a právníci. Osoby do týmu navrhovala NK po konzultaci s  autorem vítězného návrhu na budovu, architektem Janem Kaplickým a představitelé města, uvedl Ježek.
    Dnešního jednání se zúčastní jen předsednictvo skupiny - vedle Béma a Ježka jsou v něm Kaplický, první náměstek ministra kultury František Mikeš, ředitel Útvaru rozvoje města Bořek Votava, ředitel památkového odboru magistrátu Jan Kněžínek a ředitelka novodobých fondů NK Bohdana Stoklasová.
    Podle Béma existuje v souvislosti s případnou výstavbou knihovny podle Kaplického studie na Letné pět potíží. Jsou to pozemky, územní plán, dodržení pravidel mezinárodní architektonické soutěže a památkářské hledisko a peníze na výstavbu.
3 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
pracovni tym NK
Lenka
28.10.07 01:23
komise
Tomáš Fejkl
28.10.07 02:01
zobjektivneni problemu?
Jan Sommer (hlas z hnojiste)
29.10.07 08:18
zobrazit všechny komentáře