Týden architektury se zaměřuje na zelené stavby a urbanismus

Vložil
ČTK
04.10.2010 19:50
Praha

Praha - Na zelenou architekturu a urbanismus se zaměřuje letošní čtvrtý ročník Týdne architektury (Architecture week). Festival o současné architektuře nabídne přednášky, výstavy, semináře, dny otevřených dveří i  procházky za zajímavými stavbami. Přehlídka začala dnes a potrvá do neděle. Lidé se mohou více dozvědět o německé, polské, japonské, čínské nebo brazilské architektuře. Program dnes novinářům představili organizátoři.
    Jedním z  významných míst architektonických přednášek bude budova Národní technické knihovny (NTK) v pražských Dejvicích. Uskuteční se tam například výstava Centrální osa Pekingu, která od 4. do 29. října představí historickou i moderní architekturu čínské metropole, a 14. října se v knihovně chystá přednáška dánského architekta Bjarneho Hammera. Do dejvické knihovny by si měli najít cestu také zájemci o polskou, konkrétně slezskou architekturu. Uskuteční se tam blok přednášek zástupců takzvané Slezské školy architektury.
    Týdnů architektury se již tradičně účastní Francouzský institut v Praze. Pozval architekta Patricka Blanca, který řeší nedostatek zelených ploch ve městech tím, že navrhuje šplhající rostliny na fasády velkých budov. Jeho přednáška bude v  institutu v úterý 5. října odpoledne.
    Místem přednášek a výstav o  zajímavých stavbách se dále stane Goethův institut. Německou architekturu bude reprezentovat město Hamburk, které se stalo Evropským zeleným městem pro rok 2011. Institut pozval ředitele plánování města Hamburk Jörna Waltera a festivalu se zúčastní i německý fotograf architektury Thomas Mayer.
    Stejně jako v  minulých ročnících se mohou zájemci o architekturu přihlásit na procházky po zajímavých místech. Tentokrát se jim nabízí třeba výlet po pražských pasážích a průchodech, procházka ze Stromovky do historické čističky odpadních vod v  Bubenči nebo cesta z Valdštejnské zahrady do Vojanových sadů.
    Výstavní síň Mánes hostí výstavu o developerských projektech v Praze a v Bratislavě.
0 komentářů
přidat komentář