Turnov má plán jak stavět v Maškově zahradě, začne koupalištěm

Vložil
ČTK
03.10.2011 19:35
Turnov (Semilsko) - Turnovská radnice má hotový plán, v jakém pořadí stavět v rekreačním areálu Maškova zahrada. Jako první chce město vybudovat koupaliště. Práce by mohly začít v roce 2013. Po něm přijde na řadu zimní stadion, řekla dnes novinářům starostka Hana Maierová. Projekt by měl podle odhadu městskou kasu přijít na zhruba 160 milionů korun. Město jej celý zaplatí samo.

    Architektonickou studii areálu schválili turnovští zastupitelé a město se nyní chystá nechat zpracovat projektovou dokumentaci. Součástí studie je ještě zvažovaný krytý bazén, ten se však zatím v Maškově zahradě stavět nebude. "Pro krytý plavecký bazén zde bude vytvořena územní rezerva. Protože máme nedlouho po opravě bazénu u gymnázia, není to akutní potřeba," vysvětlila starostka.
    Zastupitelé rozhodli, že se rekreační areál bude stavět ve dvou etapách. V letech 2013 a 2014 se nejprve připraví koupaliště s parkovacími místy a přilehlými zelenými plochami. Ve druhé fázi, která by měla bezprostředně navazovat, přijde na řadu zimní stadion. Každá etapa by se podle Maierové měla finančně pohybovat kolem 80 milionů korun. "To jsou částky, se kterými bude muset město počítat," podotkla.
    Rekreační komplex v Maškově zahradě se začal plánovat před mnoha lety. Poté, co do něj ale vstoupil mecenáš Bohuslav Jan Horáček, se původní plán výrazně rozrostl. Na ploše šesti hektarů chtěl Horáček financovat výstavbu areálu, jehož součástí měly být vedle soustavy bazénů a skluzavek dvě kluziště, parkoviště pro 400 aut a apartmánový hotel se 180 lůžky. Náklady se tehdy odhadovaly na téměř miliardu korun.
    Celý projekt se ale na podzim 2002 Horáčkovou smrtí zastavil. Městu zůstaly pozemky, které díky jeho podpoře radnice vykoupila. Ta poté začala řešit jak s projektem pokračovat, byť v mnohem skromnější podobě.
0 komentářů
přidat komentář

Související články