Třebíč postaví novou lávku pro pěší přes řeku Jihlavu

Vložil
ČTK
15.07.2011 19:20
Třebíč

Třebíč - S uzavřením důležité pěší trasy na tři měsíce musejí od příštího pondělí počítat obyvatelé Třebíče. Město bude v Soukenické ulici za poštou stavět novou lávku přes řeku Jihlavu, stará bude odstraněna. Nová lávka by měla být dokončena do konce října. ČTK to dnes řekl mluvčí radnice Ivan Přibík.

    Chodník přes lávku bude uzavřen v pondělí ráno. "Jako náhradní trasy z levého břehu řeky Jihlavy do centra města budou lidem sloužit jiné můstky pro chodce z Havlíčkova nábřeží ke Karlovu náměstí a z Cyrilometodějské ulice do ulice Smila Osovského," uvedl Přibík. Stavba bude stát téměř 13 milionů korun, město ji uhradí z rozpočtu.
    Současná lávka pochází z roku 1923 a její technický stav je už nevyhovující. Radnice pro její výstavbu využije stávající protipovodňovou rekonstrukci nábřeží. "Obě stavební akce je výhodné časově sladit," poznamenal Přibík.
    Nová lávka bude o půl metru širší a pro chodce pohodlnější. Řeku přemostí mírně šikmo a na pravém břehu se napojí přímo do Soukenické ulice. Lidé tak nebudou muset chodit kolem dvou pravých úhlů, které dosud zábradlí v místě vytváří. Novinkou bude i vytvoření bočního schodiště z lávky do Hasskovy zahrady. Počítá se také s instalací veřejného osvětlení, které dosud na můstku chybí.
    Konstrukce a vzhled lávky byl projednán s památkáři i městským architektem. Dva zcela nové betonové pilíře budou opět obloženy kamenem podobně jako u dosavadní konstrukce.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Dotaz
Petr Velička
19.07.11 04:48
zobrazit všechny komentáře