Tišnov se bude ptát lidí, jak má vypadat centrální náměstí

Vložil
ČTK
08.04.2009 10:10
Tišnov

Tišnov - Tišnovská radnice chce zapojit obyvatele do uvažování o  budoucí podobě města. V anketě na internetu a na anketních lístcích bude zjišťovat například to, jak si lidé představují budoucí uspořádání centrálního náměstí Míru. Město má od architektů čtyři návrhy jeho přestavby. Získalo je zdarma díky účasti v soutěži o Cenu Petra Parléře. Nyní chce znát pohled obyvatel, řekl ČTK místostarosta Jan Schneider.
    Podle místostarosty se názory lidí na to, jak má centrální náměstí vypadat, liší. Část Tišnovských si z  něj přeje mít klidovou zónu uzavřenou pro automobilovou dopravu. Část naopak apeluje na to, aby přibylo parkovacích míst. Na radnici chtějí mít představu, jak je která ze skupin velká.
    V dotazníku budou otázky týkající se také dalších tří zamýšlených projektů: stavby smuteční síně, opravy koupaliště a revitalizace parku pod kostelem v centru města. Ke všem záměrům má radnice studie a ráda by si nechala zpracovat projekty. "Vyčkáváme, abychom projektantům dali jasný názor města a mohli se pohnout dál," řekl Schneider.
    Radnice si chce podle místostarosty u aktuálních čtyř záměrů zájem lidí o ankety vyzkoušet. Když bude ohlas dobrý, budou se tak v Tišnově konzultovat i další projekty. Město dříve představy lidí zjišťovalo například před tvorbou komunitního plánu. Tehdy však šlo podle místostarosty o úzkou skupinu lidí, která byla navíc aktivně oslovena: názory se sbíraly přes domovy důchodců.
0 komentářů
přidat komentář

Související články