Termín otevření bazénu v Litomyšli se posouvá na 5. listopadu

Vložil
ČTK
20.10.2010 22:45
Architekti DRNH

Litomyšl (Svitavsko) - Dnešní termín otevření krytého plaveckého bazénu v Litomyšli na Svitavsku město předběžně posouvá na 5. listopadu. Musí ještě mimo jiné vybrat provozovatele. ČTK to řekl vedoucí odboru rozvoje a investic Pavel Chadima.
    "Ještě nebylo vydáno kolaudační rozhodnutí. Hygiena po nás požaduje zkušební provoz. Rada rovněž musí vydat záměr pronájmu, 15 dní musí viset na úřední desce, poté radní rozhodnou o nájemci. Pak teprve je možné bazén otevřít," řekl Chadima.
    Termín 5. listopadu se dá stihnout jen v tom případě, že vše půjde bez komplikací. Výběrové řízení stihne vypsat ještě stávající rada, firmu by už ale mohla vybírat až ta nová, pokud se koaliční jednání urychlí.
    "Termín otevření 19. října, který zazněl na začátku, se stihnout nedal," konstatoval ředitel městských služeb Karel Kalousek. Městská firma by mohla bazén provozovat.
    O výstavbě krytého bazénu začala radnice uvažovat před deseti lety. S přípravou začala v roce 2006, stavbu zahájila loni v létě. Stál 116 milionů korun a přispěje na něj Evropská unie. Areál obsahuje bazén s pěti drahami dlouhými 25 metrů, menší neplavecký dětský bazén nebo bazén s vířivkou a tobogan s celkovou délkou 64 metrů.
    "Na dni otevřených dveřích se ukázalo, že lidé mají o bazén velký zájem. Mluvilo se o něm hodně let," řekl místostarosta Josef Janeček.
0 komentářů
přidat komentář

Související články