Telefónica za vyjádření pro stavební úřad vybírá poplatek

Vložil
ČTK
27.11.2007 11:40
Praha

Praha - Společnost Telefónica O2 od listopadu začala vybírat poplatek za dokument, který je nezbytný při rozhodování o územním řízení na stavebním úřadě. Za vyjádření o existenci komunikačních sítí si operátor účtuje 600 korun. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes. Svaz měst a obcí kvůli tomu požádal firmu, aby svůj záměr ještě přehodnotila.

    Telefónica uvádí, že její počínaní je legální a podobně postupují i jiní telekomunikační operátoři. "Služba je spojena s určitými administrativními náklady, které jsem dříve museli nést," řekl mluvčí firmy Martin Žabka. Dodal, že při žádosti podané přes internet se cena snižuje na polovinu, a vyjádření tak stojí 300 Kč.
    Operátor chce podle Žabky přimět žadatele, aby více využívali internet. Dosud jde přes síť každá 25. žádost. Pokud by poměr zůstal stejný, přilepšil by si operátor o téměř 90 milionů ročně, píše MfD.
    Některým zástupcům obcí se podle deníku zdá cena, kterou Telefónica začala účtovat, přemrštěná. Svaz měst a obcí zaslal dopis prvnímu místopředsedovi představenstva Telefóniky Juraji Šedivému, v němž ho žádá o přehodnocení záměru vybírat poplatky. V pátek by se zástupci svazu měli jednat Jiří Lagner, který v Telefónice šéfuje administraci a dokumentaci sítě.
    Podobné vyjádření jako operátor vydávají stavebníkům také majitelé elektrických rozvodů, kanalizace či plynových přípojek, poznamenává deník.
0 komentářů
přidat komentář