Svratku u brněnského Spielberk Office Centre překlene lávka

Vložil
ČTK
17.06.2007 21:15
Brno

Brno - Přes brněnskou část řeky Svratky povede další lávka. Měla by spojit administrativní komplex Spielberk Office Centre s protějším břehem, a tím pádem s centrem města. Most pro pěší a cyklisty bude v provozu od září, řekla dnes ČTK zástupkyně developerské společnosti CTP Viera Mižáková.
    Několikakilometrový úsek Svratky na území Brna přetínají dvě desítky silničních a železničních mostů a lávek. Zatím poslední z nich, jejíž výstavba začala právě dnes, spojí širší centrum města s lokalitou, která se v posledních letech výrazně rozvíjí. Do oblasti je ale zatím horší dopravní dostupnost hromadnou dopravou, ulicí projíždí jediný autobus. Právě tři metry široká a 41 metrů dlouhá lávka by měla zajistit lepší přístup hlavně lidem, kteří tam pracují, míní Mižáková.
    CTP postaví vedle rozsáhlého komplexu s 55.000 čtverečními metry kancelářských ploch ještě šestnáctipatrový čtyřhvězdičkový hotel a dvacetipatrovou, 80 metrů vysokou budovu s dalšími kancelářemi.
    Hned naproti Spielber Office Centre se navíc staví nový justiční palác, o pár metrů dál otevřela letos novou třídírnu Česká pošta. Poblíž jsou i dvě obchodní centra pro kutily a dál od centra další kancelářské komplexy. Nedaleko nové lávky z opačné strany má podle dřívějších plánů stát i nové vlakové nádraží.
0 komentářů
přidat komentář

Související články