Svitavy opraví 93 bytů napadených plísní

Vložil
ČTK
02.05.2007 18:10
Svitavy

Svitavy - Radnice ve Svitavách letos opraví dům na Větrné napadený plísní a poškozený dalšími závadami. Opravy 93 bytů přijdou město na 19 milionů korun. Dvanáct domácností se na několik měsíců z domu vystěhuje do náhradního bydlení, které zajistí a zaplatí město, řekl dnes na tiskové konferenci starosta Svitav Jiří Brýdl.

    "Nejprve se vystěhuje první polovina domácností, po dokončení oprav jejich bytů zase druhá. Do konce roku by měla být rekonstrukce hotová," řekl Brýdl.
    Výstavbu bytového domu, který stavěla firma Průmyslové stavby Brno, provázely obtíže a průtahy. Po kolaudaci v roce 1998 byla stavba až na drobné závady v pořádku. Problémy se začaly objevovat po roce užívání. "Odpadávaly obklady. Byty zapáchaly kvůli nefunkčním přivzdušňovacích hlavicím v instalačních šachtách. Zatékalo do balkonů, propadávaly se podlahy. V bytech se objevovala plíseň a vlhko z důvodu nedostatečné izolace střechy," uvedl vedoucí odboru správy majetku Petr Vítek.
    Reklamace od roku 2003 hradí z rozpočtu město. Město vybere firmu, která dům opraví v květnu. V červnu nebo v červenci začne s opravami, řekl Vítek. "Jde nám o to, aby problémy definitivně skončily," řekl Vítek.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Plíseň v bytě
Petra Šachteli
15.12.08 08:41
zobrazit všechny komentáře