Světlá n. S. přestaví zimní stadion ve víceúčelové sportoviště

Vložil
ČTK
03.02.2009 15:45
Brno

Světlá nad Sázavou (Havlíčkobrodsko) - Zimní stadion ve Světlé nad Sázavou se do příštího léta změní ve víceúčelové sportovní zařízení. Kromě hokeje a bruslení bude sloužit i pro halové sporty a pro pořádání kulturních akcí. Akci za 125 milionů korun přibližně z poloviny zaplatí EU. Nejdražší stavba ve Světlé za poslední léta bude zahájena přes současný rychlý růst nezaměstnanosti, protože radnice o tuto evropskou dotaci nechce přijít, řekla novinářům starostka Lenka Arnotová.

    Starostka uvedla, že přestavba stadionu se plánuje od roku 2007. Příslib dotace z evropského Regionálního operačního programu dostalo město loni v době, kdy ještě nikdo netušil, že tamní sklárny Sklo Bohemia se 1200 zaměstnanci na podzim zkrachují. Na konci minulého roku světelští zastupitelé znovu zvažovali, zda zahájit rekonstrukci stadionu, nakonec byli pro. "Není to investice na jeden rok, je to do budoucna a město musí myslet na budoucnost," zdůvodnila rozhodnutí Arnotová. Kvůli projektu si město vezme 40 milionů korun úvěr.
    Zimní stadion dříve vlastnil hokejový klub, radnice přispívala na jeho provoz. Loni přešel stadion do majetku města. Starostka podotkla, že zařízení je už opotřebované a nevyhovuje současným požadavkům. Do příštího léta bude asi o tři metry zvýšena střecha. Přibudou tribuny s hledištěm pro 520 diváků a nové zázemí včetně šaten, kabin, kluboven a parkoviště. Rekonstrukce se bude týkat také technologie chlazení, strojovny a kotelny. "Celý areál bude mít bezbariérový přístup," doplnila starostka.
    Zakázku na rekonstrukci stadionu získala ve výběrovém řízení žďárská firma PKS. Staveniště se bude předávat v tomto měsíci, stavební práce skončí v srpnu 2010. Stadion bude do té doby uzavřen. Světelským hokejistům bude radnice přispívat na nájem ledové plochy na stadionech v okolních městech.
0 komentářů
přidat komentář