Studie zábavního centra v Praze-Troji by měla být hotova letos

Vložil
ČTK
01.05.2007 22:40
Brno

Praha - První studie k záměru vytvořit v Praze-Troji zábavní centrum by měla být hotova do konce roku. Zhruba v červnu by měla zvláštní městská komise vybrat hlavního architekta projektu, informoval ČTK radní Milan Richter (ODS).

V Troji, kde je zámek a zoologická a botanická zahrada, magistrát plánuje postavit nová ubytovací zařízení, parkoviště a zlepšit tam dopravní spojení. "Chceme, aby se Troja stala místem, kam budou jezdit na víkend rodiny s dětmi. Naším cílem je, aby zde návštěvníci zůstali déle než jen jedno odpoledne," uvedl Richter.
Oblast by měla být ve finále propojena i s Císařským ostrovem, Stromovkou a Výstavištěm. Doprava je tam nyní špatná. "Uvažujeme o tom vybudovat novou silnici podél budoucího protipovodňového valu," podotkl radní. Projekt by se ale neměl záporně dotknout místních obyvatel, dodal.
Další jednání komise bude do měsíce. Do té doby by také mělo být hotovo zadání pro architekta a mapa vlastnických vztahů k tamním pozemkům.
Plán postavit v Troji zábavní centrum je jedním z bodů programu radních pro nynější volební období. Základní část záměru by měla být dokončena v roce 2010.
0 komentářů
přidat komentář

Související články