Středočeský kraj chce dostavět rozhlednu Čížovka u Kněžmostu

Vložil
ČTK
22.06.2015 20:55
Praha

Praha - Středočeský kraj chce otevřít pro veřejnost rozhlednu Čížovka u Kněžmostu na Mladoboleslavsku. Dosud její dostavbu a zpřístupnění komplikovala skutečnost, že hejtmanství není vlastníkem pozemku. Krajští zastupitelé dnes schválili návrh na odkoupení pozemku o výměře přibližně 1000 metrů čtverečních, na němž rozhledna stojí a na který byla dosud uzavřena smlouva o výpůjčce.
    Rozhledna za více než pět milionů korun byla postavena za krajské peníze, soukromá společnost měla poskytnout pozemek a projektovou dokumentaci. Kraj se s firmou dostal do sporu, odmítal například zaplatit některé vícepráce. Patová situace, která znemožňovala dostavbu a otevření rozhledny, se nyní podle hejtmanství odblokovala dohodou o odkoupení pozemku.
    "Jednali jsme se společností J&J Investments, jež je vlastníkem pozemku, a dohodli jsme se na ceně 898.000 korun, která vychází ze znaleckého posudku a nákladů vzniklých společnosti J&J Investments v souvislosti s úpravou pozemku - úklidem, úpravou, zasíťováním," uvedl hejtman Miloš Petera (ČSSD).
    Vedení kraje zároveň s firmou uzavře dohodu o vyrovnání vzájemných závazků a pohledávek, které vznikly během stavby. "Výše vyrovnání nepřekročí jeden milion korun a budou jím vyřešeny veškeré závazky a pohledávky vůči zhotoviteli rozhledny," uvedl Petera. Na dostavbu rozhledny bude vyhlášeno výběrové řízení.
    Ve středních Čechách byla v minulosti postavena například rozhledna Bohdanka v Bohdanči na Kutnohorsku, další podobnou stavbu otevřeli na vrchu Kaňk u Kutné Hory nebo na Březáku nedaleko Lbosína na Benešovsku. Nedávno byla také obnovena někdejší Drtinova rozhledna Na vrchu Besedná u Chotilska na Příbramsku a na Krušné hoře nedaleko Hudlic na Berounsku vyrostla nová rozhledna Máminka.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Otevření rozhledny Čížovka
Vašek
19.05.16 03:30
zobrazit všechny komentáře