Stovky kostelů v noci otevřou své brány

Vložil
ČTK
28.05.2010 14:15
Praha

Praha - Stovky kostelů dnes večer a v noci na sobotu otevřou své brány a pozvou věřící i nevěřící dovnitř. Lidé se mohou těšit na prohlídky se svíčkami, divadelní představení, varhanní koncerty a hry pro děti.
    Akce Noc kostelů vznikla před pár lety v Rakousku, loni si ji vyzkoušeli lidé z brněnské a plzeňské diecéze. Letos se akce koná v celé České republice. Několik minut před 18:00 akci zahájí vyzvánění kostelních zvonů, program v mnoha farnostech skončí až po půlnoci.
    Na Noc kostelů se chystá také pražský arcibiskup Dominik Duka. Ukázat by se měl postupně v katedrále sv. Víta, v Týnském chrámu na Staroměstském náměstí a u sv. Jiljí na Starém městě pražském.
    Návštěvníci se mohou podívat do kostelů a klášterů, kam by se jinak nedostali. Otevře se jim třeba klášter kapucínů v Praze na Hradčanech nebo františkánský klášter poblíž pražského Václavského náměstí.
    Na Svaté Hoře u Příbrami budou moct lidé sestoupit do krápníkové kaple sv. Máří Magdalény, ve Vraném nad Vltavou si poslechnou neobvyklé hudební aranžmá varhan a saxofonu.
    V celé ČR se k akci připojilo přes 300 kostelů, v Praze pak 44 katolických i evangelických kostelů a modliteben.
0 komentářů
přidat komentář