Stovky kostelů po celé zemi dnes lákají k noční návštěvě

Vložil
ČTK
23.05.2014 10:20
PrahaPraha - Stovky kostelů, modliteben, klášterů a dalších sakrálních staveb se od dnešního odpoledne budou otevírat zájemcům, kteří si je budou chtít prohlídnout v neobvyklém čase. Kostely budou otevřeny po celou noc a ty, které se do akce Noc kostelů zapojily, nabídnou i mnoho různých programů. V celé zemi se chystá své brány otevřít přes tisíc sakrálních staveb, jen v Praze a blízkém okolí to bude 280 objektů.

    Do letošní Noci kostelů se zapojily všechny církve sdružené v Ekumenické radě církví včetně pravoslavné i Armády spásy. "Lidé si během jedné noci prohlédnou dějiny architektury od gotiky až po současné stavby architekta Ladislava Lábuse. Není to ale jen neosobní vstup do sakrální architektury, jde o setkání s dalšími lidmi, s nimiž si můžeme povídat, podat si ruku," řekl předseda Ekumenické rady církví Daniel Fajfr.
    V loňském roce se do Noci kostelů zapojilo více než 1300 kostelů, pořadatelé zaznamenali více než 450.000 návštěvnických vstupů. Letos podle pořadatelů přibývá zájmu od netradičních kostelů, modliteben schovaných třeba před zraky kolemjdoucích v panelácích nebo vnitroblocích domů. V Praze je tedy například mezi sedmi tematickými okruhy připravena trasa po "neviditelných" kostelech. Celý program je na webové stránce.
0 komentářů
přidat komentář

Související články