Stavbami hradeckého kraje se staly bytové domy, most a škola

Zdroj
Zdeněk Rychtera
Vložil
ČTK
13.11.2006 13:40
Praha

Hradec Králové - Stavbami roku 2006 v Králové- hradeckém kraji se staly bytový komplex Plachta v Hradci Králové, opravený most Zemská brána přes Divokou Orlici a rekonstrukce a dostavba základní školy v Rokytnici v  Orlických horách. Výsledky třetího ročníku soutěže dnes vyhlásilo hradecké hejtmanství. Byty na Plachtě a školu v Rokytnici projektoval hradecký Atelier architektury Šuda - Horský, most přes Orlici vznikl v brněnské projekční kanceláři Pris.

Porota letos posuzovala 14 přihlášených staveb, tedy o  dvě více než loni. Nejvíce byla obsazena kategorie staveb pro bydlení, a to šesti stavbami. Zbytek se zařadil do kategorií dopravních staveb a staveb občanské vybavenosti. Do kategorie stavby pro průmysl a zemědělství se nikdo nepřihlásil.
"Soutěží chceme seznámit širokou veřejnost s úrovní současného stavebnictví a architektury v našem kraji," řekl hradecký hejtman Pavel Bradík při předání cen. Soutěž by podle něj měla také pomoci zviditelnit stavební firmy z kraje.
Porota také udělila několik čestných uznání. Získaly je například lanové dráhy ve Špindlerově Mlýně, plavecký bazén v  Hořicích a výukové centrum lékařské fakulty v Hradci Králové.
Umění architektů a stavebníků oceňují i jiné kraje. Například v sousedním Libereckém kraji letos soutěž Stavba roku vyhrála přestavba továrního objektu bývalé Visty v Semilech pro potřeby tamního městského úřadu.
0 komentářů
přidat komentář