Stavba poštovny na Sněžce má zpoždění, letos asi nebude

Vložil
ČTK
24.08.2006 09:25
Hradec Králové

Hradec Králové - Stavba nové budovy poštovny na vrcholu Sněžky v  Krkonoších má zpoždění a letos zřejmě stát nebude. Stavbařům stále chybí část kovových dílů, bez kterých není možné montovanou konstrukci sestavit. Také období příznivého počasí, kdy se dá na vrcholu stavět, se rychle krátí. Uvedla to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD) v příloze pro Královéhradecký kraj. Podle původních plánů měla poštovna stát letos.

    "Nemůžeme riskovat, že poštovna zůstane na Sněžce přes zimu rozestavěná. Extrémní klimatické podmínky by ji zničily. Pokud nám chybějící kovové díly nepřijdou během několika dnů, budeme muset montáž nadzemní dřevěné konstrukce odložit na příští rok," řekl Pavel Klimeš, jehož firma stavbu nové poštovny zajišťuje.
    Počasí komplikuje přípravné stavební práce na Sněžce už nyní. Například v úterý ráno byly na vrcholu Sněžky jen tři stupně nad nulou a na čepicích dělníků se tvořila jinovatka. Přesto dělníci pracují na spodní části stavby pro zázemí poštovny, která bude schovaná mezi opravenými sklepními zdmi zbourané České boudy.
    Dřívější zahájení výroby stavebních dílů podle Klimeše nebylo možné. "Přípravy jsme mohli naplno rozjet až po povolení stavby letos v červenci. Nemohli jsme riskovat, že necháme vyrobit drahé díly a potom nezískáme stavební povolení," řekl. Investorkou stavby je provozovatelka současné poštovny Jaroslava Skrbková.
    Nová moderní budova bude postavena z dřevěné konstrukce zpevněné ocelovými táhly, plášť budou tvořit skleněné tabule, které zakryjí dřevěné okenice. Vrcholu se stavba bude dotýkat jen prostřednictvím deseti patek. Nový objekt turistům nabídne vyhlídkovou terasu, služby poštovny a prodej drobného občerstvení.

> Projekt Nové české poštovny
0 komentářů
přidat komentář