Stavba obchodního centra Zlatého Jablka ve Zlíně pokračuje

Vložil
ČTK
30.01.2007 00:30
Zlín

Zlín - Na staveniště obchodního a zábavního centra Zlaté Jablko ve Zlíně se opět vrátili stavbaři. Práce ustaly kvůli sporu investora a generálního dodavatele v první polovině ledna. Až do minulého týdne navíc na staveništi v centru města prováděli záchranný výzkum archeologové. Ihned po jejich odchodu obnovil investor stavební práce ve své režii, sdělil dnes ČTK Jiří Kratochvíl ze společnosti REIN Holding, která je investorem.

    Stavební práce začaly v polovině listopadu. Generální dodavatel, firma OHL ŽS, ale 9. ledna odstoupil od smlouvy a 15. ledna předal staveniště zpět investorovi. Jako důvod společnost uvedla, že investor ani po opakovaných výzvách nebyl schopen prokázat zajištění peněz na uhrazení nákladů výstavby a nepředložil kompletní projektovou dokumentaci.
    Podle investora je ale důvodem zastavení prací to, že firma OHL ŽS nezvládla roli dodavatele. "Finančním partnerem projektu se na přelomu roku oficiálně stala podpisem úvěrové smlouvy Česká spořitelna. Financování projektu bylo ovšem zajištěno vydáním bankovního příslibu již v měsíci listopadu 2006," uvedl Kratochvíl.
    Obchodní a zábavní centrum Zlaté Jablko bude otevřeno zřejmě již letos v  listopadu. Nabídne na 12.500 čtverečních metrů prodejních ploch ve čtyřech nákupních podlažích. Bude tam působit na 70 obchodníků, většinu prostor již investor pronajal. Kromě toho vznikne i multikino se šesti sály. Celková hodnota stavby činí takřka půl miliardy korun.
0 komentářů
přidat komentář