Stavba karlovarského pavilonu akutní medicíny se prodraží

Vložil
ČTK
23.04.2011 17:50
Karlovy Vary

Karlovy Vary - Stavba pavilonu akutní medicíny v karlovarské nemocnici bude stát více, než se čekalo. Kvůli problémům se zakládáním vrtů pro stavbu musel Karlovarský kraj, který je investorem, svolit s navýšením nákladů o bezmála 14 milionů korun, řekl ČTK krajský radní pro oblast zdravotnictví Václav Larva.
    "Když stavaři začali zakládat vrty, zjistili, že někde narazili na balvany, jinde se zase vrt propadal. Každý proto musel hlídat statik a rozhodovat, jestli je vrt dostatečně stabilní," uvedl Larva.
    Ve smlouvě s dodavatelem stavby měl kraj rezervu na neplánované výdaje 23 milionů korun. Polovinu z toho nyní musí vyčerpat na náklady spojené se zakládáním stavby.
    Podle Larvy v tomto případě nejde o chybu dodavatele. "Zjistíme ale, jestli průzkum projektanta byl dostatečný a jestli nebyla chyba v projektu. Pokud se ukáže, že ano, budeme náhradu vyžadovat. Projektanti jsou na tyto případy většinou pojištění," doplnil radní.
    Stavba nového pavilonu akutní medicíny bude stát téměř 600 milionů korun a dalších 120 milionů půjde na vybavení. Objekt navrhnul architekt Jaromíra Homolka a muselo mu ustoupit několik starých domů v nemocničním areálu. Projekt počítá i s parkovými úpravami a parkovištěm pro 80 vozidel. Zastavěná plocha bude více než 2000 metrů čtverečních.
0 komentářů
přidat komentář