Stavba Central Parku Praha po přerušení opět pokračuje

Vložil
ČTK
19.02.2009 21:50
Praha

Praha - Realitní fond CEE Property Development Portfolio B.V. (CPDP) zvýšil svůj podíl v budovaném rezidenčním projektu Central Park Praha na téměř 100 procent. Současně do něj investoval dalších 180 milionů korun. Výstavba projektu přerušená kvůli finanční krizí se tak obnovuje. Společnost Central Park Praha o tom dnes ČTK informovala v tiskové zprávě.
    "V projektu už bylo investováno příliš mnoho peněz i úsilí, abychom se na to mohli jen tak dívat. Proto jsme se jako developer rozhodli pro řešení, které nám dává do rukou všechny pravomoci a také veškerou odpovědnost," uvedl nynější jednatel společnosti Central Park Praha a zástupce CPDP B.V. Tomáš Hlaváč.
    Firma Central Park Praha disponuje nyní všemi prostředky, které potřebuje na financování projektu. Jsou to peníze jak na dostavění objektu, tak na všechny související práce až po závěrečné sadové úpravy. Celkem jde asi o 1,5 miliardy korun jak z vlastních zdrojů CPDP, tak z úvěru od UniCredit Bank.
    "Po posouzení nového rozpočtu projektu a po splnění všech podmínek ze strany investora jsme se rozhodli pokračovat ve financování projektu," uvedl tiskový mluvčí banky Tomáš Pavlík. Smlouva uzavřená mezi Central Park Praha a generálním dodavatelem stavby firmou Geosan Group podle banky zaručuje dokončení projektu do konce letošního roku.
    Stavba rezidence byla přerušena loni v létě, kdy už byla hotova asi z jedné třetiny a bylo koulaudováno prvních 180 z 520 bytů. Objekt se nachází na rozhraní Žižkova a Vinohrad v těsné blízkosti parku Parukářka.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
na rozhraní Žižkova a Vinohrad
Dr. Lusciniol
21.02.09 03:50
zobrazit všechny komentáře