Stát prodal zchátralý hotel někdejší SSM u Brněnské přehrady

Vložil
ČTK
07.10.2015 23:00
Brno

Brno - Stát prodal za 25,3 milionu korun ve výběrovém řízení značně zchátralý Hotel Přehrada u Brněnské přehrady, který patříval někdejšímu Socialistickému svazu mládeže (SSM). ČTK to dnes řekl mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Radek Ležatka. O to, komu areál patří, se v minulosti vedly vleklé soudní spory. Nyní čeká budovu demolice. Na jejím místě bude luxusní hotel.

    Hotel sloužil za bývalého režimu k rekreaci. Od roku 1989 chátral. Několik let jej využíval Fond dětí a mládeže. Zařízení bylo sice odprodáno, ale ukázalo se, že se tak stalo v rozporu se zákonem. Soud následně rozhodl, že areál je majetkem státu. Stát pro něj ale nenašel využití, a ÚZSVM jej proto následně prodal.
    Úřad převzal komplex v roce 2011, kdy byl již v dezolátním stavu. Většina konstrukčních prvků byla zničená a původní zařízení demontováno či zcela poškozeno, uvedl mluvčí.
    ÚZSVM musel v roce 2013 zajistit ekologickou likvidaci pevného odpadu a zbytků ropných látek z podzemních nádrží, jež dříve sloužily k uskladnění paliva pro vytápění hlavní budovy.
    Nový majitel chce nechat hotel zbourat a místo něj postaví luxusní hotel. Deník Mladá fronta Dnes (MfD) k tomu uvedl, že půjde o projekt za 150 milionů korun, přičemž nové zařízení pro nejbohatší klientelu nabídne návštěvníkům kromě luxusního ubytování a odpočinku také východní medicínu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články