Staronová starostka Brna-střed končí kvůli sporné smlouvě

Vložil
ČTK
29.04.2008 12:50
Brno


Brno - Starostka Brna-střed Dagmar Hrubá odstoupí kvůli podpisu sporné smlouvy na pronájem pozemků na Kraví hoře z funkce. Za pochybení městská část dostala desetimilionovou pokutu od ministerstva obrany. Píše to dnešní brněnská příloha Mladé fronty Dnes. Radnice pronajala někdejší armádní areál soukromé firmě, která tam chce postavit byty, smlouva s armádou ale byla podmíněna nekomerčním využitím plochy.
   "Cítím za to zodpovědnost, ale svědomí mám čisté. Odcházím proto, aby se uklidnila situace na radnici," uvedla starostka pro MfD. Kdy se funkce vzdá, zatím neupřesnila. V pondělí svůj plán pouze oznámila na jednání klubu mateřské ODS. Zatím není ani jasné, kdo Hrubou nahradí.
    Stavba domu Wilson patří k nejkontroverznějším připravovaným projektům v Brně. Ostře se proti ní postavila část lidí bydlících v okolí. Kritizovali, že dům zavleče do klidné vilové čtvrti dopravu a zničí panorama náměstí Míru, jemuž dnes vévodí kostel. Především ale tvrdí, že investor získal od městské části pozemky neprůhledným způsobem. Městská část po kritice vzala zpět rozhodnutí, jímž pozemky pronajímá firmě Wilson Properity na 15 let. Nájemní smlouvy, které podepsala Hrubá, však zůstaly v platnosti.
    Hrubá, která ve funkci před dvěma měsíci nahradila Michala Bortela z ČSSD a už před minulými volbami městskou část vedla, vidí pochybení na straně bývalého vedení města Brna. To prý stálo u počátku smlouvy s ministerstvem.
0 komentářů
přidat komentář