Staré Tesco z centra Liberce za dva roky zmizí

Vložil
ČTK
21.07.2006 17:15
Liberec

Liberec - Stará budova obchodního domu společnosti Tesco v Liberci za dva roky zmizí. Majitelé získali povolení budovu, jejímž autorem je známý liberecký architekt, autor Ještědu Karel Hubáček, zbourat. Firma Multi Development má již na bourání areálu demoliční výměr a územní rozhodnutí. Bourat se zřejmě začne o prázdninách 2008, uvádí dnešní liberecká příloha Mladé fronty Dnes (MfD).

Investorům zbývá získat jen stavební povolení. "Pracujeme na projektu a dokumentaci pro povolení," řekl deníku Radim Kousal ze společnosti Sia Design, která stavbu připravuje. Největší projekt na nákupní centrum v Liberci nabral menší zpoždění loňskou snahou památkářů zastavit možné bourání obchodního domu zápisem do seznamu kulturních památek. Záměr neuspěl, a tak by už příští rok na jaře mely začít stavební práce na novém hypermarketu.
Nový hypermarket vyroste blíž k terminálu městské dopravy na pozemcích nynějšího parkoviště. Až bude dokončený, zřejmě v létě za dva roky, přestěhuje se do něj nynější obchodní dům Tesco. Stará budova se pak zbourá a na jejím místě vyroste nákupní galerie, kavárny, restaurace či multikino. Celý komplex, který má podle odhadů přijít až na dvě miliardy korun, by měl být hotový zřejmě v roce 2009.
V Liberci se chystají i další velká nákupní centra, ještě žádné ale nemá všechna povolení. Brzy ho očekává společnost ING Real Estate, která plánuje rozšíření nákupního centra Nisa, další mají vyrůst také na Šaldově náměstí a na pozemcích, kde ještě před několika lety stála Textilana.
Firma Multi Development se výstavbou městských, obchodních a administrativních center zabývá v celé Evropě. V Česku má za sebou například stavby obchodně zábavních center Olympia v Plzni a v Olomouci nebo Centra Chodov v Praze. Nyní vyhrála soutěž na zástavbu ostravské Karoliny.
4 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
pohřeb
Pavel Nasadil
25.07.06 09:41
za Liberec krasnejsi
Jan Sommer
26.07.06 03:47
Liberec
Petr
28.07.06 10:38
sial
lubos
28.07.06 12:26
zobrazit všechny komentáře