Spalovač mrtvol se bude v pardubickém krematoriu hrát třikrát

Vložil
ČTK
22.03.2006 22:50
Pardubice

PARDUBICE - O projekci filmu Juraje Herze Spalovač mrtvol v pardubickém krematoriu, který 17. dubna uzavře filmový festival Febiofest v Pardubicích, je takový zájem, že se organizátoři rozhodli místo jednoho pro tři promítání. Uvedl to dnes pořadatel pardubické části festivalu Jan Motyčka. Slavný snímek z roku 1968 se natáčel právě v prostředí místního krematoria.

„Nejprve jsme chtěli tuto zcela výjimečnou akci uspořádat jen pro tvůrce tohoto snímku a odbornou veřejnost. Když jsme ale zjistili, jaký skoro až neuvěřitelný ohlas tato myšlenka má, rozhodli jsme se vyjít vstříc obrovskému zájmu filmových příznivců," uvedl Motyčka. Diváci podle něj denně útočili na obvyklá předprodejní místa a žádali vstupenky na mimořádnou projekci. Promítat se proto bude od 10:00, 12:30 a 14:30.
V černobílém filmu účinkují známé herecké osobnosti, například Rudolf Hrušínský, Vlasta Chramostová, Ilja Prachař, Jiří Lír, Míla Myslíková, Vladimír Menšík, Eduard Kohout, Jan Kraus, Jiří Menzel, Jana Šulcová, Oldřich Vízner, Carmen Mayerová či Marie Rosůlková. Autorem stejnojmenné románové předlohy byl spisovatel Ladislav Fuks. Kamera je dílem Stanislava Miloty, hudbu složil Zdeněk Liška.
Pardubické krematorium má zvuk i mezi architekty. Budova byla postavena v letech 1921 až 1923 podle návrhu architekta Pavla Janáka v národním slohu rondokubismu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články