Sněmovna projedná čističky pro malé obce a stavební zákon

Vložil
ČTK
19.10.2007 10:45
Praha

Praha - Poslanci dnes budou jednat o tom, zda umožní některým malým obcím prodloužit výjimku na vypouštění odpadních vod bez přiměřeného čištění. Zabývat by se měli také novelou stavebního zákona.

S novelou stavebního zákona přišla letos v létě vláda. Novela řeší společné povolování souborů staveb, které nynější zákon neřeší. To vadí stavebním úřadům, které tak nemohou využívat zjednodušujících postupů. Novela dále navrhuje upravit zrušení územních rozhodnutí a nařízení obcí o stavebních uzávěrách.
Novela zákona o vodách, kterou navrhl Zlínský kraj, by umožnila obcím odložit o tři roky povinnost vybudovat čističky a zajistit tak přiměřené čištění odpadních vod. Jde o obce do 2000 obyvatel, které mají vybudovanou kanalizaci, ale nemají čističku.
Celkem tři sněmovní výbory tento návrh doporučily zamítnout, nesouhlasí s ním ani vláda. Odpůrci poukazují například na to, že je demotivační a nespravedlivý vůči těm obcím, které problém začaly řešit již dříve. Argumentují i tím, že obce měly možnost do konce roku 2002 požádat o výjimku, a ta by platila deset let.
0 komentářů
přidat komentář