Senior centrum Blansko má novou přístavbu za 53 milionů

Zdroj
Vladimír Klepáč
Vložil
ČTK
08.10.2012 19:30
Blansko

Autor projektu: AP atelier, s.r.o.
Blansko - Senior centrum v Blansku má od pátku v provozu přístavbu za 53,5 milionu korun. Jde o objekt se 40 lůžky pro staré lidi s  demencí a Alzheimerovou nemocí. Zaplní se nejpozději do půli prosince. V novém zařízení najde zaměstnání 23 lidí, řekla dnes ČTK ředitelka centra Lenka Dražilová.
    
Zařízení tvoří domov důchodců a Domov se zvláštním režimem určený právě pro seniory trpící demencí a Alzheimerovou chorobou. Mělo původně 104 lůžek, přičemž Domov se zvláštním režimem tvořilo jen 34 lůžek. Nový pavilon je jeho součástí.
     Určen je pro seniory s demencí, kteří již nemohou zůstat v domácí péči. Původně se cena projektu odhadovala na 60 milionů korun. Ve výběrových řízeních na dodavatele stavby se ji ale podařilo výrazně snížit na 53,5 milionů. Investorem byl provozovatel centra - krajský úřad, který plánuje obdobnou investici také v Kyjově.
     Přístavba je třípodlažním objektem, jenž vznikl v sousedství hlavní budovy centra. Kromě pokojů, jídelny a společenských a relaxačních místností v něm je i učebna pro zdravotníky, kteří o lidi s  Alzheimerovou nemocí pečují. Učebnu by měli využívat nejen zdravotníci z  Blanenska, ale z celé jižní Moravy.
     "Sice jsme otevřením přístavby nabídli lůžka poměrně velkému počtu seniorů, v pořadníku na zařazení do našeho centra jich máme ještě dalších 50, takže zájem o umístění důchodců s demencí u  nás je nadále vysoký," dodala Dražilová.

0 komentářů
přidat komentář