Se stavbou lanovky na Černou horu bude pomáhat vrtulník

Zdroj
Zdeněk Rychtera
Vložil
ČTK
09.05.2006 17:50
Praha

Janské Lázně (Trutnovsko) - Se stavbou kabinové lanovky na Černou horu v Krkonoších bude v nadcházejících dnech pomáhat vrtulník. Měl by na svah vynést 11 sloupů lanovky vysokých 20 až 25 metrů. ČTK to dnes řekl jednatel vlekařské společnosti Mega Plus z Janských Lázní Petr Hynek. Náklady na stavbu lanovky budou činit zhruba 120 milionů korun. Jde tak o jednu z největších investic v oboru vleků a lanovek v Česku.

Práce na lanovce začaly před třemi týdny, kdy dělníci začali bourat starou lanovku. "Technologie staré lanovky a její sloupy jsou pryč. První dva sloupy nové lanovky jsme již postavili jeřábem," řekl Hynek. Stavbařům přeje i počasí, sníh na svahu již téměř roztál.
Zkušební provoz by nová lanovka měla zahájit v srpnu. Její délka bude 2,3 kilometru. Hodinová kapacita zařízení bude 1500 osob oproti 580 osobám u staré lanovky. Doba jízdy se zkrátí z 12,5 minuty na zhruba sedm minut. Lanovka bude sloužit jako primární zařízení pro dopravu lyžařů z centrálního parkoviště na vrchol Černé hory. Fronty známé ze staré lanovky by měly zmizet.
Areál na Černé hoře patří spolu s areály v Peci pod Sněžkou a ve Špindlerově Mlýně k nejlépe vybaveným v Česku. Odpovídají tomu i ceny jízdenek. Ve Špindlerově Mlýně stál letos jednodenní skipas 750 korun, v Peci pod Sněžkou a na Černé hoře 550 korun.
0 komentářů
přidat komentář