Říčany shánějí posledních 1,6 milionu na výstavbu stacionáře

Vložil
ČTK
30.10.2013 21:20
Říčany (u Prahy) - Říčanské radnici chybí na výstavbu denního stacionáře pro seniory posledních 1,6 milionu korun. Celkové náklady nepřesáhnou 14 milionů a většinu prostředků má město zajištěno. Část uvolní z rozpočtu a část by mělo získat od velkého sponzora. Ten chce na výstavbu věnovat pět milionů korun, má ale podmínku, že další tři miliony přidají lidé ve veřejné sbírce. Zatím se v ní podařilo shromáždit 1,4 milionu korun, sdělila dnes ČTK Adéla Michalová z říčanské radnice.
    Sbírka byla vyhlášena loni v květnu a město nyní spustilo kampaň, jejímž cílem je shromáždit poslední prostředky do konce roku. Pokud se to podaří, výstavba začne příští rok na jaře.
    "Máme velmi štědrého dárce, který na výstavbu stacionáře věnuje pět milionů korun. Má jedinou podmínku, musíme vybrat další tři miliony ve veřejné sbírce. A jsme už jen kousek od cíle," uvedl starosta Vladimír Kořen (Klidné město).
    Na podporu projektu pořádá město 4. prosince benefiční galavečer v kulturním centru U Labutě, který bude moderovat herec a zpěvák Josef Laufer. V minulosti výstavbu podpořili i další umělci, mimo jiné herec Václav Postránecký, který v Říčanech bydlí.
    Stacionář Olga bude určen seniorům se sníženou soběstačností a potřebou celodenní péče. Umožní denní pobyt deseti až 14 klientům a čtyřem klientům v rámci odlehčovacích služeb, například na celý týden. Kromě stravy a pomoci při osobní hygieně seniorům zprostředkuje společenský kontakt, pomůže jim při obstarání osobních záležitostí a nabídne terapeutickou pomoc.
    Stavět se bude podle návrhu architekta Jiřího Švehlíka na Komenského náměstí, v těsné návaznosti na dům s pečovatelskou službou.
0 komentářů
přidat komentář

Související články