Rekonstrukce žižkovsklého stadionu si vyžádá desítky milionů

Vložil
ČTK
03.08.2015 19:15
Praha

Praha - Rekonstrukce žižkovského stadionu vyjde na desítky milionů korun. Na nutných investicích se chce Praha 3 domluvit s budoucím nájemcem nebo nájemci, v úvahu přichází i pomoc sponzorů. Radnice by se nevyhýbala ani možnému přejmenování stadionu. ČTK to řekli místostarostové Ivan Holeček (ČSSD) a Alexander Bellu (ODS).

    Nájemní smlouvu uzavřela městská část s fotbalovým klubem Slavoj Vyšehrad. Nájemné činí 100.000 korun. S dosavadním dlouholetým nájemcem, zadluženou Viktorií Žižkov, radnice zatím společnou řeč nenašla. "Zaznělo několik návrhů, na žádném jsme se ale dosud neshodli," řekl Bellu. Radnice prý naposledy klubu navrhla, aby splatil polovinu z dlužných 1,2 milionu korun, zbylé peníze by splácel postupně. Městská část splacení dluhu také domáhá u soudu.
    Praha 3 je vlastníkem stadionu, v uplynulých letech za něj postupně zaplatila 70 milionů korun. Scelení majetku dokončila loni nákupem administrativní budovy, tribuny a osvětlení.
    Žižkovský klub v minulosti proslul korupčními aférami spojenými s působením manažera Ivana Horníka. Média upozorňují na to, že hráči nedostali už několik měsíců zaplaceno. Bývalý funkcionář Viktorie Jiří Rýva nedávno koupil od Luďka Vinše 100 procent akcií klubu a chce Viktorii vyvést z ekonomické krize.
    Fotbalisté Žižkova budou v následující sezoně hrát třetí nejvyšší soutěž ČFL, protože nedostali licenci na druhou ligu. Vyšehrad, který do druhé ligy postoupil, nemá pro tuto soutěž vyhovující stadion.
0 komentářů
přidat komentář

Související články