Rekonstrukce Karlova náměstí v Kolíně může začít

Vložil
ČTK
31.05.2006 14:25
Kolín

Kolín - Plánovaná rekonstrukce Karlova náměstí v Kolíně, kvůli níž se letos neuskuteční tradiční festival dechových hudeb Kmochův Kolín, může začít. Radnice ve středu podepíše smlouvu s dodavatelem, firmou Geosan. Výběrové řízení vyhrála s nabídkou 35 milionů korun. Z toho 31,6 milionu korun pokryje státní dotace a zbytek město ze svých zdrojů, řekl dnes novinářům místostarosta Jiří Buřič.

Konkrétní harmonogram prací bude podle něj znám příští týden. Rekonstrukce skončí letos. Radnice se chystá ještě vypsat výběrové řízení na dodavatele zeleně nebo mobiliáře.
Město bude hradit opravu stavebních prací spojených s podložím a povrchem náměstí. Rekonstrukci inženýrských sítí a parovodu zaplatí jejich vlastníci. Geosan opraví také přilehlé ulice Rubešovu a Husovu.
O změně podoby Karlova náměstí se začalo hovořit už v letech 1999 a 2000, kdy město prodalo akcie energetických společností. Z výtěžku se rozhodlo hradit mimo jiné i opravu náměstí. Architektonickou soutěž radnice vypsala už v roce 2001. Česká komora architektů ji ale tehdy označila za neregulérní, do soutěže se proto nikdo nepřihlásil.
Radnice tedy zadala vypracování studie čtyřem vybraným architektům. Z nich nakonec vybrala návrh Jany Chmelové. O jejím projektu se diskutovalo přes rok, připomínky k němu mohli vznést i obyvatelé.
Karlovo náměstí je přirozeným centrem města. Lemuje ho řada domů s barokními štíty. V jeho středu stojí kašna z pískovce a morový sloup z roku 1682. V rohu náměstí na severní straně stojí radnice, která je v majetku města už od roku 1494.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
hledam ale nic nenajdu
karca
09.04.09 07:18
zobrazit všechny komentáře