Rekonstrukce budovy Českého rozhlasu se prodražuje a prodlužuje

Vložil
ČTK
20.05.2009 20:00
Ústí nad Orlicí

Liberec/Praha - Rekonstrukce budovy Českého rozhlasu na Vinohradské třídě v Praze se prodražuje a prodlužuje. Už dnes je jasné, že bude třeba zaplatit nejméně o 45 milionů korun víc, než byla původní cena, řekla dnes ČTK místopředsedkyně Rady Českého rozhlasu Dana Jaklová po výjezdním zasedání v  Liberci. Celkový rozpočet oprav byl stanoven na 524 milionů korun.
    Navýšení ale podle Jaklové nemusí být konečné. "Zhotovitel i projektant předkládají další požadavky, není vyloučeno, že celá věc nakonec skončí u  soudu," řekla. Stavba se podle ní také protahuje. Část budovy má být sice předána už 31. května. "Teprve 1. června bude ale kolaudace, takže je otázka, kdy ji bude možné skutečně převzít," poznamenala Jaklová. Navíc podle ní dodavatelé chtějí část rekonstrukce dokončit až v příštím roce.
    "Jsme s  postupem stavby velmi nespokojeni," řekla Jaklová. Rada se podle ní obává, že pokud se bude stavba dál protahovat a prodražovat, může rozhlas dostat do ekonomických problémů. ČRo loni hospodařil se ziskem zhruba 91 milionů korun, předloni činil 139 milionů korun. "Může se stát, že už v příštím roce bude problém zvýšené náklady hradit," dodala Jaklová.
    Budova Československého rozhlasu byla na tehdejší Fochově třídě slavnostně otevřena v prosinci 1933 a rozhlas v ní sídlí dodnes. Podle dřívějších informací ČRo se na budovu od 50. let minulého století takřka nesáhlo. Výsledkem největší rekonstrukce v historii budovy, která začala v roce 2007, má být ucelený rozhlasový komplex ohraničený ulicemi Vinohradská, Balbínova a Římská.
0 komentářů
přidat komentář

Související články