Ředitel Moravské galerie Pokorný dobrovolně odejde z funkce

Zdroj
Jan Tomandl
Vložil
ČTK
04.09.2012 14:35
Brno

Brno - Ředitel Moravské galerie v Brně Marek Pokorný rezignoval. Ve funkci zůstane do konce listopadu. Rozhodl se prý bez tlaku zvenčí, na základě vlastní úvahy. "Už jsem tady dlouho," řekl ČTK Pokorný. Největší muzeum umění na Moravě vedl od roku 2004.
     "Jsem šťastný, že jako jeden z mála ředitelů podobných institucí odcházím dobrovolně, na základě rozumné úvahy, a nevynášejí mě nohama napřed," řekl Pokorný. Podrobnosti prý zveřejní 18. září na tiskové konferenci.
     Moravskou galerii zřizuje ministerstvo kultury, které brzy vyhlásí konkurz na Pokorného nástupce. "Budeme hledat nového ředitele a manažera, nejlépe podobného typu, jako byl pan Pokorný," řekla ČTK mluvčí ministerstva kultury Markéta Ševčíková. Ministerstvo podle ní nemělo k Pokorného práci žádné výhrady. Důvody jeho rezignace zná, ale nechce je komentovat.
     Devětačtyřicetiletý Pokorný je původní profesí umělecký kritik a kurátor. Působil jako novinář v denících Lidová demokracie a Mladá fronta Dnes a v časopisech Detail a Týden. Před nástupem do Moravské galerie byl hlavním kurátorem Domu pánů z Kunštátu v Brně. Nedávno se o něm hovořilo jako o  kandidátovi na ředitele Národní galerie v Praze.
     Moravská galerie pod vedením Pokorného například získala do své správy Jurkovičovu vilu v Brně. Galerie dále využívá tři historické paláce v centru krajského města a pečuje o  rodný rům Josefa Hoffmanna v Brtnici u Jihlavy.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Frajer!
Ignat
05.09.12 09:05
zobrazit všechny komentáře

Související články