Radnice v Uherském Brodě dospěla k dohodě kvůli pozemku

Vložil
ČTK
27.08.2011 20:50
Uherský Brod (Uherskohradišťsko) - Radnice v Uherském Brodě uzavřela po několika letech sporů dohodu o narovnání s manželi Kočařovými týkající se sporu kolem jejich pozemku. Dlouholetá kauza město v minulosti zatěžovala. Kvůli žalobám manželského páru existoval na přelomu let 2008 a 2009 návrh na exekuci městského majetku, takže město nemohlo v té době volně nakládat se svým majetkem. Informuje o tom dnes zlínské vydání Mladé fronty Dnes.

    Kočařovi získali v roce 1990 od města pozemek, na kterém si chtěli postavit rodinný dům. Protože ale na pozemku stála stará budova patřící městu, nemohli podle svých slov s pozemkem volně nakládat. V roce 2007 podali u soudu návrh na vydání platebního rozkazu o zaplacení 115.000 korun, protože údajně město nereagovalo na jejich výzvu, aby stavbu z jejich pozemku odstranilo nebo platilo za užívání pozemku. Zároveň ale manželé požadovali ještě mnohem větší sumu peněz - a to 2,86 milionu korun jako náhradu škody za to, že podle jejich názoru utrpěli škodu, protože nemohli na svém pozemku stavět.
    Několikaletý spor mířil k soudu, město se s rodinou nakonec dohodlo. Za užívání pozemku jim zaplatí 50.000 korun. Lidovecký starosta Patrik Kunčar označuje dohodu za výhodnou pro obě strany, protože za 50.000 korun město dosáhlo toho, že manželé proti němu stáhnou všechny žaloby. "Celá záležitost je tímto uzavřena a doufám, že tento kostlivec ve skříni byl poslední," řekl listu v narážce na minulé vedení.
    Z dohody o narovnání přitom vyplývá, že vedení města v mnoha věcech dalo manželům za pravdu, a tak mohlo dosáhnout dohody. Stejně tak město v dohodě přiznává, že neoprávněně užívalo pozemek manželů, čímž se bezdůvodně obohatilo.
0 komentářů
přidat komentář