Radní podpořili stavbu osmipatrového parkoviště v centru Brna

Vložil
ČTK
26.05.2009 21:50
Brno

Brno - Stavba osmipatrového parkovacího domu v centru města v  Panenské ulici mezi radnicí a Hotelem International může začít. Souhlas s  objektem s téměř 450 parkovacími místy za zhruba 170 milionů korun dali brněnští radní. Investorem je společnost Brno Parking, která bude objekt po dohodě s  magistrátem provozovat v nájmu. Stavět by se mohlo už od července, dokončení plánuje investor na květen příštího roku.
    Plocha je dnes využívána částečně jako parčík s parkovištěm. Součástí nové budovy bude i kavárna v  přízemí nebo galerijní prostory v nadzemních patrech.
    Podle primátora Romana Onderky (ČSSD) je pro střed města a dopravu v něm nevyhnutelné začít stavět co nejdříve. "Město Brno udělá vše pro to, aby výstavba začala v řádu několika měsíců," uvedl primátor po dnešním zasedání rady.
    Nová parkovací budova částečně nahradí parkoviště před radnicí na Dominikánském náměstí, z něhož by se mělo stát spíš odpočinkové místo.
    Podle záměru, který investor zaslal úřadům pro posouzení vlivů projektu na životní prostředí, by měla na střeše parkovacího domu vzniknout i kaple. Na její stavbu chce investor použít historické kamenné prvky z takzvané královské kaple, která byla roku 1908 zbourána na nedalekém Dominikánském náměstí. Její pozůstatky jsou nyní uloženy v depozitáři.
    Kromě parkovacího domu v Panenské ulici se v Brně plánuje stavba dalších hromadných garáží, a to v podzemí u Janáčkova divadla. I  v tomto případě bude město hledat investora nejspíš v soutěži. Hromadné garáže mají centru Brna ulevit od aut. Ve středu Brna navíc parkovací místa velmi chybějí. Řidiči by jich potřebovali asi o 4500 víc.
0 komentářů
přidat komentář

Související články