Radní chtějí zrušit smlouvy na stavbu domu Wilson

Zdroj
Lucie Kučerová
Vložil
ČTK
12.03.2008 20:05
Praha


Brno - Radní městské části Brno-střed chtějí anulovat smlouvy týkající se stavby kontroverzního domu Wilson. Na náměstí Míru, které tvoří centrum vilové Masarykovy čtvrti, ho chce stavět společnost Wilson Properity. Proti jsou lidé z okolí. Radní dnes schválili vytvoření týmu politiků a úředníků, kteří budou s firmou o zrušení smluv jednat, řekl ČTK místostarosta Libor Šťástka (ODS).
    Kromě Šťástky a zastupitele Vojtěcha Mencla (ODS) by v komisi měli být zástupci magistrátu jako vlastníka pozemků, na nichž se má stavět, a také úředníci města i městské části. O tom, co jednání s investorem může přinést, nechtěl Šťástka spekulovat. Ideálem je prý zrušení smluv a pak hledání nového řešení. Politici při tom prý zohlední také názory obyvatel z  okolí, kteří k domu Wilson byli kritičtí.
    "Mou ambicí je, protože ten stav je třeba řešit, oslovit předsedy klubů na Brně-střed a jednání vést i na této úrovni," řekl Šťástka. Hlavně opoziční zelení a také křesťanští demokraté chystanou stavbu kritizovali.
    Dům Wilson má obsahovat asi 80 bytů, obchody a také klubovny pro aktivity místních. Lidé se však bojí, že do klidné čtvrti zavleče dopravu a zničí panorama náměstí Míru, kterému dnes vévodí kostel. Tvrdí také, že smlouvy, které s firmou Wilson Properity uzavřelo vedení Brna-střed v minulém volebním období, jsou pro město nevýhodné.
    Objekt má navíc stát na někdejších armádních pozemcích, které ministerstvo obrany převedlo na Brno bezplatně. Podmínkou bylo jejich nekomerční využití. Kdyby se tak na místě postavil komerční objekt, armáda by mohla po Brnu chtít peníze, obávají se politici.
    Určitý ústupek od záměru učinili radní městské části už loni. Zrušili usnesení, jímž pozemky určené pro stavbu pronajímají investorovi na 15 let. Krok měl uvolnit ruce Brnu jako vlastníkovi pozemků při jednání s armádou. O smlouvy k investici, archivované na radnici Brno-střed, se zajímají úředníci magistrátu. Primátor je kvůli chystané stavbě poslal na radnici Brno-střed na kontrolu. Má prověřit, zda při uzavírání smluv nechybovali na úřadu konkrétní lidé.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
velmi "výhodný" kontrakt, ale jen pro "někoho"
občan Masarykovy čtvrti
13.03.08 01:56
zobrazit všechny komentáře

Související články