Protikorupční policie prověří zbohatnutí úřednice z K. Varů

Vložil
ČTK
10.05.2009 03:15
Praha

Karlovy Vary/Praha - Protikorupční policie začala vyšetřovat vedoucí stavebního úřadu karlovarského magistrátu Ivanu Doubovou. Má podezření, že mohla spáchat trestný čin při obchodování se svými pozemky. Ty získaly značnou hodnotu díky změně územního plánu, když byly z kategorie louky přeřazeny mezi stavební pozemky. Doubová, jejíž odbor změnu zařazení pozemků zastupitelům navrhl, jejich prodejem vydělala asi 25 milionů korun. Informovala o tom dnes televize Nova.
    "Mohlo dojít ke spáchání trestného činu zneužití pravomoci, v tuto dobu provádíme některé úkony, vyžadujeme si od různých orgánů písemné materiály," řekl Nově mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek.
    Trestní oznámení kvůli kauze podal už v březnu i karlovarský opoziční zastupitel Jiří Kotek. Město s odvoláním úřednice váhá, nechalo si vypracovat již tři posudky a čeká ještě na další. "Spíš se jako město bráníme tomu, abychom nepostihli například někoho, a ten se proti nám nebránil soudní cestou," řekl televizi mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál.
    Úřednice neoznámila, že pozemky vlastní. Podle některých názorů tak byla ve střetu zájmů. Od rozhodnutí zastupitelstva o změně územního plánu ale už uplynul více než rok. Byla tedy překročena takzvaná prekluzivní lhůta, a věc tedy již nelze řešit jako přestupek.
    Úřad, který vede Ivana Doubová, před časem řešil kauzu nepovolených staveb ruského podnikatele Nikolaje Stěpanova. Tyto stavby dodnes stojí. Situací na karlovarském magistrátu se na podnět občanů opakovaně zabývala policie, vždy ale došla k závěru, že nebyl spáchán trestný čin.
0 komentářů
přidat komentář

Související články