Pro brněnskou vilu Tugendhat byl loňský rok mimořádné úspěšný

Zdroj
Vladimír Klepáč
Vložil
ČTK
10.01.2015 12:50
Brno

Brno - Pro brněnskou funkcionalistickou vilu Tugendhat, která je zapsaná mezi památkami UNESCO, byl loňský rok mimořádně úspěšný. Prohlédlo si ji více než 30.000 lidí, přičemž 40% z nich tvořili cizinci. Je to strop, výše návštěvnost už jít nemůže, řekla ČTK vedoucí správy objektu Iveta Černá.
    Vila byla po opravě za 174 milionů korun otevřena v dubnu 2012. Její správa předpokládala, že bude velký zájem o její prohlídku, který ale opadne. Podle Černé se tak nestalo. Mnozí lidé, kteří si před návštěvou vily nezamluví vstupenky, se do ní nedostanou.
    "Před vánočními svátky jsme zahájili prodej vstupenek na letošní rok. Už tisíc je jich prodaných. Některé jarní víkendy jsou již obsazené," uvedla Černá. Stále velký zájem o prohlídku domu podle ní mají lidé ze zahraničí. Mezi příchozími přibývá hlavně Rakušanů.
    Vstup do vily si mohou zájemci zarezervovat na internetových stránkách www.tugendhat.eu. V dubnu bude vila týden uzavřena, budou se obnovovat nátěry fasády.
    Vila je nejznámější brněnskou funkcionalistickou vilou. Odborníci o ní hovoří jako o díle, které vneslo do moderní architektury nové prvky. Je vytvořena z těch nejkvalitnějších materiálů. Jedna stěna, za níž je výhled na Brno, je prosklená a lze ji v létě otevřít. Vilu si nechala postavit průmyslnická rodina Tugendhatů, která před druhou světovou válkou kvůli svému židovskému původu uprchla. Vila je majetkem města Brna.
    V úterý skončila oprava secesní vily Löw-Beer za více než 60 milionů korun. V domě, který s vilou Tugendhat sousedí, žili rodiče Grety Tugendhatové, spolumajitelky vily Tugendhat. Vila Löw-Beer bude zpřístupněna veřejnosti v prvním pololetí letošního roku.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
dotaz
kedd
20.01.15 09:20
zobrazit všechny komentáře

Související články