Příští rok se začne opravovat prostor před brněnským nádražím

Zdroj
Zdeněk Meitner
Vložil
ČTK
06.10.2014 17:05
Brno

Brno - Zanedbané prostranství před budovou brněnského vlakového nádraží se začne příští rok upravovat. Radnice na práce vynaloží zhruba 30 milionů korun, sdělil dnes v tiskové zprávě náměstek primátora Robert Kotzian. Prostor před nádražní budovou, výstup z podchodů u tramvajových ostrůvků i samotné tramvajové ostrůvky a nepřehlednost pro pěší i řidiče je už dlouho terčem kritiky obyvatel i některých opozičních politiků.
    "Už jsme jednou výběrové řízení vypsali, ale asi před měsícem jsme je zrušili. Dvě firmy odstoupily a nabídka třetí byla příliš drahá," řekl ČTK Kotzian.
    V první etapě se budou opravovat chodníky, které mají vypadat tak, aby byl prostor pro lidi přehlednější než dosud. Město vymění také lavičky za nerezové, obmění i odpadkové koše. "Přestože jde o malou plochu, zasadíme před nádraží strom, u kterého bude odpočinkové místo," řekl Kotzian.
    Cyklisté se dočkají stojanů na kola, dosud je totiž přivazují provizorně k zábradlím. Ta jsou proto, obzvláště na jaře a v létě, obležena bicykly.
    Ve druhé fázi vzniknou nové přístřešky nad výstupy z podchodů, zvýší se tramvajové ostrůvky, aby se lépe nastupovalo a zpracovaná studie také řeší přecházení mezi ostrůvky a prostorem před nádražím. "Návštěvníkům Brna bude sloužit také nové informační centrum přímo před nádražní budovou," uvedl Kotzian.
    Brno by tak mělo získat alespoň částečně důstojnější bránu pro vstup do města. V posledních letech se do těchto míst téměř neinvestovalo i vzhledem k tomu, že Brno stále řeší umístění nového nádraží. Není jisté, zda bude v centru nebo v oblasti Zvonařky. Podle různých odborníků na urbanismus je celý prostor před nádražím nepřehledný a stresující jak pro chodce, tak pro cyklisty a motoristy.
0 komentářů
přidat komentář

Související články