Přestavba továrny na kulturní centrum se prodraží a zpozdí

Vložil
ČTK
27.04.2007 11:50
Svitavy

Svitavy - Přestavba staré továrny ve Svitavách na knihovnu a kulturní centrum se prodraží o 20 milionů korun a její dokončení se zpozdí o několik měsíců. Místo letošního podzimu otevře centrum nejpozději v březnu příštího roku. Stavba měla původně stát 135 milionů korun a z části ji financuje Evropská unie, píše Mladá fronta Dnes (MfD) v dnešní příloze Pardubický kraj.

    "Ukázalo se, že stavba je komplikovanější, než se původně jevilo," řekl starosta Svitav Jiří Brýdl. Stavbaři zjistili, že původní železobetonové konstrukce jsou ve špatném stavu. Na některých místech je museli nahradit.
    Prodloužení stavby neohrozí poskytnutí dotace z EU, uvedl Milan Oblouk, vedoucí investičního odboru Městského úřadu ve Svitavách.
   Po dokončení stavby musí radní Evropské unii dokázat, že centrum je plné a funguje. Vedle knihovny bude v bývalé továrně prostor pro přednášky, plesy a koncerty. Lidé tam najdou restauraci, internetovou kavárnu a prostory pro spolky. Budou se tam scházet filatelisté, zahrádkáři, fotografové i tělesně postižení. V centru má působit mateřské centrum, jazykové kurzy, zkušebny hudebních skupin. Svitavy dál hledají organizace, které potřebují volné prostory, píše MfD.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Nevhodná jednoduchá okna
Roxy
15.05.07 10:33
zobrazit všechny komentáře