Přerov bude mít studii mapující nevyužité průmyslové zóny

Vložil
ČTK
07.11.2009 13:25
Přerov

KArel ZEjda TOvárna (1925), foto Ota Lehnert
Přerov - Přerovská radnice nechá zpracovat studii, která na území města zmapuje staré průmyslové areály vhodné k regeneraci a dalšímu využití, takzvané brownfieldy. Důvodem je možnost získat evropské dotace, s  jejichž pomocí by majitelé nemovitostí mohli například přilákat nové investory. Novinářům to dnes řekla náměstkyně přerovského primátora Elena Grambličková (ODS). Studii chce mít radnice hotovou v březnu 2010.
    Brownfieldy jsou pozemky či areály po předchozí průmyslové nebo zemědělské výrobě nebo například armádní areály. Jejich novému využití často brání vysoké náklady na revitalizaci, komplikované majetkové vztahy nebo třeba ekologická zátěž po předchozí výrobě.
    "I ve městě Přerově jsou objekty, které jsou nevyužité nebo využité nedostatečně. Jedná se zejména o průmyslové objekty a právě tato studie by je měla zmapovat," vysvětlila náměstkyně.
    Téměř 50tisícový Přerov je město s velmi dlouhou průmyslovou tradicí. Radnice proto předpokládá, že by se místa vhodná pro revitalizaci mělo podařit najít. Ve spolupráci s  majiteli by se pro ně poté město mohlo snažit získat dotaci, pokud bude vypsána příslušná výzva z Regionálního operačního programu.
    Přerovská radnice není jediná, kdo se snaží opuštěné průmyslové areály mapovat a nabízet novým investorům. Databázi vhodných podnikatelských nemovitostí zpřístupnilo na svých webových stránkách i olomoucké hejtmanství a zájemci o využití brownfieldů mají k dispozici i seznam agentury CzechInvest na adrese www.brownfieldy.cz.
0 komentářů
přidat komentář

Související články