Pražští radní odsouhlasili jen minimum změn územního plánu

Zdroj
Tereza Měrtlová
Vložil
ČTK
20.11.2007 17:30
Praha

Praha - Pražští radní dnes podpořili změnu územního plánu na osmině plochy z navrhovaných 16 milionů metrů čtverečních. V sedmé vlně změn zamítli téměř všechny, kde investoři navrhovali komerční využití místo zeleně. Novinářům to řekl radní Martin Langmajer. Neznamená to ovšem, že všude odpočinkové plochy zůstanou. Magistrát si některá území ponechává pro výstavbu dopravní infrastruktury.
    "Museli jsme udělat spoustu opatření, to znamená velikou restrikci v zastavovaných územích tak, abychom vytvořili prostor pro nový územní plán a především pro budoucí nový dopravní skelet v Praze," řekl Langmajer. "Tuto restrikci pravděpodobně nikdo nečekal," dodal radní. Dnešní změny se týkají například jihovýchodní části budoucího městského okruhu a vysočanské radiály.
    Klánovický les se dnes změny ani zamítnutí nedočkal. Společnost Forest Golf Resort Praha tam chce vystavět devítijamkové golfové hřiště. Proti tomu bojují někteří místní obyvatelé, kteří požadují, aby v  územním plánu byl les zanesen jako lesní porost místo současného zařazení do rekreačních a sportovních ploch. Po změně by už vybudování hřiště nebylo možné.
    "Budeme pokračovat až ve chvíli, kdy nám legislativa oznámí, že ty kroky, které obě strany podnikly, jsou v pořádku. Pokud bychom změnu dnes doporučili ke schválení, tak by se nám mohlo stát, že bude napadeno i naše rozhodnutí," vysvětlil Langmajer. To by mohlo být do několika týdnů. Obě strany podle něj podávají různé stížnosti na druhou stranu, usnesení zastupitelstva i  na metodiku pořizování změny. Langmajer ale přiznal, že radní změnu územního plánu pravděpodobně podpoří.
    Rada se dnes vyjadřovala ke změnám, které občané a investoři podali do konce roku 2005. Celkově jich bylo 470. Zastupitelstvo o nich bude rozhodovat ještě v listopadu. Dnes odsouhlasené změny jsou podle Langmajera pravděpodobně poslední do vytvoření nového plánu v roce 2010.
0 komentářů
přidat komentář