Právo: Plaza konečně získala stavební povolení

Vložil
Martin Rosa
13.07.2006 09:55
Plzeň - Nizozemská firma Plaza, za níž stojí izraelský kapitál, získala stavební povolení na výstavbu velkého nákupního a zábavního centra za miliardu korun na bývalém plzeňském výstavišti. Hrubá stavba má být hotova v lednu 2007, celý projekt o devět měsíců později. Píše to dnešní Právo v regionální příloze.

"Stavební povolení jsme vydali 12. července, pokud se nikdo neodvolá, tak za třicet dní nabude právní moci," řekl Jan Kaisler ze stavebně správního odboru magistrátu. Problémy se neočekávají. Například ekologové z Dětí Země už dříve uvedli, že se v tomto případu nehodlají nijak angažovat.
Plaza chce začít stavět hned, jak povolení nabude právní moci. "Nemůžeme otálet," řekl projektový manažer investora Martin Kodrle. Hrubou stavbu hlavního objektu chce mít hotovu do poloviny ledna. Jen tak projekt dokončí bez termínových stresů v září nebo v říjnu příštího roku.
Třetinu téměř desetihektarového areálu zabere třípatrový komplex s desetisálovým multikinem, restaurací, supermarketem, stovkou obchůdků a se zařízeními pro sport a volný čas. Objekt bude podzemním tunelem propojen s parkovacím domem pro 450 aut. "Na místě této budovy probíhá archeologický výzkum, který bude asi ještě trvat dva tři měsíce. Tady nás ale čas nepálí, stihneme ho postavit, i když začneme až na jaře," uvedl Kodrle.
Plaza se zavázala také k obnově venkovního amfiteátru a k revitalizaci pětihektarového prostoru za řekou Mží - tam by měla být třeba hřiště na pozemní hokej, nohejbal či plážový volejbal, skateboardové překážky, minigolf, ohniště pro táboráky, okrasné jezírko, pláž a půjčovna lodiček. "Práce začnou souběžně se stavbou hlavního objektu," uvedl Kodrle.
Plaza má pozemky bývalého výstaviště od města pronajaty od roku 2002 a podle původního ujednání už měl areál dva roky sloužit návštěvníkům. Radnice uvažovala o vypovězení smlouvy, nakonec ale přistoupila na prodloužení termínů. Stavební povolení měl mít nejpozději do poloviny srpna, pravomocné o půl roku později. Na stavbu a kolaudaci má 15 měsíců.

Více informací o projektu >
0 komentářů
přidat komentář