Praha vyhlásila tendr na opravu Šlechtovy restaurace

Vložil
ČTK
04.07.2010 14:05
Praha

Praha - Hlavní město vyhlásilo tendr na opravu chátrající Šlechtovy restaurace. Rekonstrukce by podle oznámení zveřejněného na úřední desce magistrátu měla stát až 210 milionů korun bez DPH. Město předpokládá, že se stavbou začne letos v listopadu. Zájemci mohou nabídky doručit do 2. srpna. Hlavními kritérii pro výběr nejlepší nabídky je výše ceny a lhůta pro realizaci zakázky.
    Budova Šlechtovy restaurace, dříve známá pod jménem Královská dvorana, je kulturní památkou. Jmenuje se po posledním majiteli Václavu Šlechtovi. Její nejstarší část pochází z konce 17. století, objekt byl ale dostavěn v polovině 19. století. V roce 1978 a o dva roky později budova vyhořela, od té doby chátrá. Poničila ji také povodeň v roce 2002.
    Opravu Praha plánovala už před několika lety, odložena byla ale mimo jiné kvůli budování tunelu Blanka pod Stromovkou. Proto byl také objekt provizorně zajištěn podpěrami. Sejmuty byly také fresky a demontovány kamenné balustrády.
    Čtyřpodlažní budova bude opravena bez podstatných zásahů do prostorového řešení, aby nebyl narušen památkový charakter a autentičnost této památky. Součástí zakázky bude i rekonstrukce sousední opěrné zdi a sklepů za touto zdí. Zrestaurovány budou fresky a štukové výzdoby v barokním sále, balustrády a zahradní altán. Zřízen bude výtah.
    Do budovy by se pak měla vrátit restaurace, která zde byla do požáru. Projekt počítá i s kavárnou, venkovní restaurací nebo s infocentrem a půjčovnou sportovních potřeb. Jedna z  místností by měla být využívána pro výstavy nebo komorní koncerty. Rekonstrukce by měla být podle dřívějších údajů dokončena v září 2012. Objekt, který je v  majetku sedmé městské části, bude po rekonstrukci deset let provozovat hlavní město. To také investici zaplatí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články