Praha schválila nová pravidla pro stavby, zeleň a billboardy

Vložil
ČTK
16.07.2014 20:30
Praha

Praha - Stavba nových budov, péče o zeleň a nezastavené pozemky a umisťování billboardů v Praze se bude od října řídit podle nových stavebních předpisů. Jejich znění schválila rada města. Praha tak podle primátora Tomáše Hudečeka (TOP 09) opouští model socialistického plánování sídlišť a vrací se k tradičnímu městu. Primátor to řekl ČTK.

    Doposud platná vyhláška z roku 1999 byla podle primátora zastaralá a nevyhovující. "Praha nyní získává kvalitní stavební regulaci, která přibližuje město evropskému standardu výstavby s důrazem na kvalitu urbanistického uspořádání a kontext místa," uvedl. Zabrání prý architektonické devastaci města. Jako příklad takové devastace uvedl hotel známý jako Don Giovanni u stanice metra Želivského a takzvaného Ledního medvěda, který má vyrůst na Vítězném náměstí.
    Soubor stavebních předpisů klade důraz na současné problémy města, především na zástavbu obrovských ploch. Zavádí tradiční regulace, které dbají na vhodné prostorové umístění staveb, na jejich výšku a objem. Věnuje se ochraně přírody a výsadbě stromů. "Jde také o cestu, jak omezit výskyt velkých nevzhledných billboardů v metropoli," tvrdí Hudeček.
0 komentářů
přidat komentář